Apie mus

„Volkswagen” Vilniuje jau 25 metai! 

2017 metų spalio mėnesį sukaks 25 metai, kai Lietuvoje buvo įkurta „Volkswagen” atstovybė. Per šį laikotarpį „Volkswagen” ne tik įsitvirtino Lietuvos automobilių rinkoje, bet ir tapo šio verslo lydere. 

Nuo „Volkswagen” atstovybės įkūrimo pradžios šios markės automobiliais prekiavo ir juos aptarnavo bendrovė „Eva Auto”. Pradėjusi veiklą nuo kuklaus pardavimų salono ir nedidelio serviso Jočionių gatvėje, Vilniaus priemiestyje, įmonė sparčiai plėtėsi ir augo. Po kelerių sėkmingos veiklos metų buvo įkurti „Volkswagen” centrai kituose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. 

1998 m. gruodį atstovybė ir prekybos atstovas Vilniaus zonai persikėlė į naują modernų pastatą Laisvės prospekte. 2014 m. spalį duris atvėrė dar vienas naujas didžiausias salonas Vilniuje – „Møller Auto Savanoriai“, esantis Vaduvos gatvėje.
2001 m. vasario mėnesį visas „Volkswagen” importuotojo ir atstovo Vilniaus zonai akcijas įsigijo Norvegijos kompanija „Møller Group” (norv. „MøllerGruppen”), o įmonės pavadinimas pakeistas į UAB „Moller Auto”. „Møller Group”, priklausanti Møller šeimai, yra viena didžiausių privataus kapitalo bendrovių bei pati didžiausia automobilių verslo organizacija Norvegijoje.
„MøllerGruppen” – Møller šeimos valdoma verslo grupė, bendradarbiaujanti su „Volkswagen AG” koncernu nuo 1948 m. ir sėkmingai atstovaujanti „Volkswagen”, „Audi” bei „Škoda” markes Norvegijoje. Nuo 1997 m. „MøllerGruppen” atstovauja „Volkswagen” ir „Audi” markes Lietuvoje, o nuo 2002 m. – „Audi” Latvijoje. „MøllerGruppen” iš viso valdo 40 automobilių pardavimo atstovų Norvegijoje ir 3 Baltijos šalyse. Neseniai „MøllerGruppen” įsigijo ir du automobilių pardavimo atstovų tinklus Švedijoje. Taip pat grupei priklauso 49% didžiausios Norvegijos automobilių finansavimo kompanijos, valdomos kartu su SEB grupe, akcijų, bei didelė nekilnojamo turto verslo struktūra. 

2006 m. „Volkswagen“ importo Lietuvoje teisės buvo suteiktos naujai įkurtai įmonei „Auto Group Baltic SIA“ (dab.„Moller Baltic Import" SE), o iki tol šias funkcijas vykdžiusi UAB „Moller Auto“ reorganizuota į „Volkswagen“ atstovą Vilniaus zonai. Šiandien įmonė yra viena pirmaujančių automobilių pardavimo ir aptarnavimo centrų Vilniaus zonoje ir viena didžiausių automobilių verslo struktūrų Lietuvoje.
2009 m. Volkswagen atstovybė kartu su Audi atstovybe Vilniuje (UAB Moller Auto Keturi Žiedai) bei vėliau ir Volkswagen atstovybe Alytuje (UAB Moller Auto Alytus) įsiliejo į bendrą Pabaltijo „Møller Auto" dilerių tinklą.

Vertybės 

Vertybės yra mažiau apčiuopiamas kompanijos aspektas nei investicijos, pelnas, metinė apyvarta ir pan. Vis dėlto, jos daro didelę įtaką organizacijos veiklos efektyvumui. Kompanijoje vyraujančios vertybės lemia, kokį elgesio būdą pasirenka darbuotojai įvairiose darbo situacijose. Ar atvykus potencialiam pirkėjui jie geranoriškai pasiūlo tai, ko jam reikia, ar mėgina kuo greičiau parduoti užsilikusias prekes, ar apskritai į jį nekreipia jokio dėmesio.

Vadovavimo, paremto vertybėmis, esmė – sukurti pagrindinius organizacijos veiklos principus, kurie kasdienėse darbo situacijose leistų priimti savarankiškus sprendimus, atitinkančius organizacijos tikslus. Žinomos ir aiškiai suformuluotos vertybės darbuotojams tampa vidinėmis gairėmis, padedančiomis apsispręsti, kaip pasielgti įvairiais atvejais. 

Pavyzdžiui, jei kompanijoje vertinama pagarba žmogui, jos darbuotojai pirmiausia stengsis patenkinti kolegos ar kliento prašymą, jei vertinamas greitai uždirbtas pelnas, – skubės kuo greičiau parduoti kuo daugiau produkcijos, jei vertinamas apsukrumas, – išpešti naudos sau ir pan. Vertybės veikia pagal „vidinio teisėjo“ principą, t. y. jomis remdamiesi mes atskiriame, kas yra gerai, o kas – blogai, kas tinka, o kas – ne, kas svarbu, o į ką galime nekreipti dėmesio. 

Taigi jei vertiname kokybę, savo darbą atliksime kruopščiai, nepaisydami laiko ir jėgų sąnaudų, jei mums svarbu atlikimo greitis, dirbsime sparčiai, praleisdami detales. Kiekvienas iš mūsų turime savo vertybių sistemą, kuria vadovaujamės, tačiau, ilgiau padirbę konkrečioje kompanijoje, pastebėsime, kad įtaką mūsų elgesiui daro ir kompanijoje vyraujančios vertybės.

 

Kontaktai

Automobilių pardavimas: +370 5 230 46 80
Servisas: +370 5 230 46 77
El. paštas: savanoriai@moller.lt

Vaduvos g. 3, LT-02304, Vilnius